|
У категорії матеріалів: 44 Показано матеріалів: 21-30 |
Сторінки: « 1 2 3 4 5 » |
Прес-конференція громадянської мережі ОПОРА щодо результатів громадського спостереження за тестуваннями ЗНО з української мови та літератури, іноземних мов і математики відбудеться сьогодні, 14-го червня, передає ІА «Світ освіт». У прес-конференції візьмуть участь Микола Кузін та Ольга Айвазовська. Захід розпочнеться о 12:00 в медіа-холі інформаційного агентства «Українські національні новини» за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 17/52а. Акредитація журналістів: Тетяна Темченко, (093) 364 61 11, (050) 855 10 82. Довідка: Громадянська мережа ОПОРА проводить щорічний моніторинг ЗНО та вступної кампанії, надає безкоштовні юридичні консультації абітурієнтам та їхнім батькам щодо особливостей процедур вступу до ВНЗ, апеляцій тощо.
|
В країні продовжується зовнішнє тестування, 14 червня центрами оцінювання буде проведено тест з біологіїТест з біології у 2011 році складається із завдань чотирьох форм. За 120 хвилин учасники тестування мають розв’язати 60 тестових завдань.
Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з біології, правильно виконавши всі завдання тесту, складає 84.
Після визначення результатів, отриманий абітурієнтом тестовий бал буде переведений у 200-бальну рейтингову шкалу. Після чого абітурієнти подаватимуть ці результати для вступу на обрані напрями підготовки в вищих навчальних закладах.
|
До 30-го червня у МОНмолодьспорту працює консультаційний телефон «Літня екзаменаційна сесія 2010/2011 навчального року» за номером: 486-78-48. Згідно з повідомленням прес-служби, «гарячу лінію» відкрили для забезпечення належного контролю за проведенням літньої екзаменаційної сесії 2010/2011 навчального року у вишах та оперативного реагування на можливі факти порушень і зловживань, а також надання інформаційної та методичної допомоги студентам і викладачам.
|
За інформацією прес-служби, участь у тестуванні з російської мови в Автономній Республіці Крим взяла 601 особа, що складає 64,07% від кількості зареєстрованих, у Херсонській області – 105 осіб (71,43% від загальної кількості зареєстрованих). Загалом у регіонах, закріплених за Сімферопольським РЦОЯО, працювало п'ять пунктів тестування. Проведення ЗНО забезпечували 169 педагогічних працівників.
|
У разі якщо для вступу до обраного вами вищого навчального закладу необхідно складати ЗНО з біології, зверніть увагу на особливості проведення тестування з цього предмета у 2011 роціТест з біології у 2011 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань на встановлення правильної послідовності та завдань відкритої форми з короткою відповіддю.
Загальна кількість завдань тесту, що мають виконати учасники тестування – 60. На виконання тесту з біології буде відведено 120 хвилин.
Завдання з вибором однієї правильної відповіді - до кожного із завдань буде запропоновано 4 варіанти відповіді, серед яких лише один є правильним. Завдання вважається виконаним, якщо учасник вибрав та позначив правильну відповідь у бланку А. Тест містить 50 завдань з вибором однієї правильної відповіді (від 1 до 50), які в залежності від наданої відповіді будуть оцінені у 0 або 1 тестовий бал.
Завдання на встановлення відповідності - до кожного завдання у двох колонках подано інформацію, яку позначено цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч).
|
Якщо організація процесу зовнішнього незалежного оцінювання (підготовка пункту тестування, підготовка інструкторів та чергових тощо) з кожним роком все більш злагоджена, то нововведення щораз провокують плутанину і непорозуміння, через які діти втрачають шанс вступити до вищого навчального закладу.Про те, які підводні камені виявилися під час цьогорічного тестування та як діяти абітурієнтам, які втрапили в халепу не з власної вини, кореспондент ЗІКу дізнавалася у регіонального координатора спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням (далі – ЗНО) від львівського представництва Громадянської мережі «Опора» Ольги Стрелюк. Другий рік поспіль виникають проблеми з нововведеннями, які впроваджує Український центр оцінювання якості освіти (далі – УЦОЯО)
|
У 2011 році максимально можливий тестовий бал за виконання завдань тесту з іноземних мов – 69. Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, німецької, французької та іспанської мов здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 69 балів). На другому етапі, на основі тестового балу визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою. За правильне (частково правильне) виконання завдань тесту можна отримати: - за завдання на встановлення відповідності 0 – 1 тестовий бал.
- за завдання з вибором однієї правильної відповіді 0 – 1 тестовий бал.
- за завдання на заповнення пропусків у тексті 0 – 1 тестовий бал.
- за завдання з розгорнутою відповіддю 0 – 24 тестових бали.
РОЗРАХУНОК РЕЙТИНГОВОГО БАЛА ЗНО З Російської МОВИПісля визначення тестового бала визначається оцінка учасника ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів – рейтинговий бал. Цей бал використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України. Для оцінки результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів (див. нижче).
|
Тестовий бал зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з англійської, німецької, французької та іспанської мов обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тестуУ 2011 році максимально можливий тестовий бал за виконання завдань тесту з іноземних мов – 69. Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, німецької, французької та іспанської мов здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 69 балів). На другому етапі, на основі тестового балу визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою. За правильне (частково правильне) виконання завдань тесту можна отримати: |
Другого червня розпочалось зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти школярів. Про те, що можна взяти з собою на тестування, від чого залежить кількість набраних балів, наскільки складні завдання і коли будуть відомі результати, розповіла директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина ЗайцеваПитання: Які тести цього року користуються попитом серед майбутніх абітурієнтів? Ірина Зайцева: На це питання складно відповісти однозначно, тому що предмети, з яких проходить тестування, перебувають, умовно кажучи, в нерівному положенні. Наприклад, тест з української мови та літератури є обов'язковим, відповідно, його складають усі, хто планує навчатися у вузі - в 2011 році цей тест складають 240 тисяч із 257 тисяч учасників тестування. На другому місці по затребуваності в нинішньому році історія України, після неї - математика. Приємно відзначити, що кількість бажаючих складати математику в порівнянні з минулим роком збільшилася. Це дозволяє сподіватися, що серед молодих громадян зростає інтерес до технічних спеціальностей. Питання: Коли в цьому році пройде додаткова сесія зовнішнього тестування і хто має право взяти в ній участь? Зайцева: Вона пройде з 27 червня по 5 липня, і брати в ній участь зможуть ті, хто з якихось об'єктивних причин не з'явився на тестування у відповідний день основної сесії. Серед таких причин - участь у міжнародних олімпіадах, смерть близьких родичів, а також інші об'єктивні причини, вагомість яких визначають регламентні комісії регіональних центрів оцінювання якості освіти. До цих центрів потрібно звернутися протягом трьох днів з дня тестування з того чи іншого предмету, включаючи і день, в який тестування проводилося. Наприклад, якщо 6 червня ви не зможете прийти на тестування з іноземної мови, то вже з 6 по 8 червня потрібно звернутися до регіонального центру з проханням дозволити вам прийняти участь у додатковій сесії. Питання: Ви згодні з тим, що при вступі до вузів України потрібно враховувати не тільки бали тестів, а й бали шкільного атестата, бали за дипломи і навіть за відвідування підготовчих курсів? Це якось зменшує значення самих тестів.
|
Сьогодні відбулося зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів із російської мови, ‑ на пунктах тестування зафіксовано найнижчу явку учасниківМайбутнім абітурієнтам було запропоновано розв’язати 51 тестове завдання з російської мови, що відповідали навчальній програмі середньої школи.
Бал тестування з російської мови, перш за все, необхідний тим абітурієнтам, які планують вступати до вищих навчальних закладів, що готують фахівців із російської філології.
Зазвичай це педагогічні ВНЗ, переважна більшість випускників яких, після закінчення, отримує направлення на працевлаштування до загальноосвітніх шкіл.
Усього на тестування з російської мови було реєстровано 5450 бажаючих. Оперативні дані регіональних центрів оцінювання якості освіти свідчать про те, що близько 35-40 % учасників, зареєстрованих на тестування з російської мови не взяли участь у ньому. Найнижча явка поки зафіксована в Сумській області, де на тестування не з’явились більше половини учасників, - 53,2 %.
Нагадаємо, тестування з російської мови, як предмет зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), проводився вперше за історію впровадження тестування в Україні.
Наступним предметом, з якого відбудеться тестування цьогорічних абітурієнтів, стане біологія. Тестування з цього навчального предмета відбудеться у вівторок 14 червня.
|
|