Вітаю Вас Гість | RSS

Субота, 23.11.2024, 23:26, 13.59.73.248

Підготовка до ЗНО [44]
Головна » Статті » ЗНО 2011 » Підготовка до ЗНО

У категорії матеріалів: 44
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 4 5 »

У разі якщо для вступу до обраного вами вищого навчального закладу необхідно пройти тестування з фізики, зверніть увагу на особливості проведення ЗНО з цього предмета у 2011 році

Тест ЗНО з фізики складається із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності та завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Тест складається з 36 завдань, на розв’язання яких учасникам тестування буде відведено 180 хвилин.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді - до кожного завдання вам буде запропоновано 4 варіанти відповіді, з яких лише один є правильним. Завдання буде вважатися виконаним, якщо абітурієнт обере і позначить правильну відповідь у бланку А.

Тест містить 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді (від 1 до 25), що в залежності від наданої відповіді будуть оцінені у 0 або 1 тестовий бал.

Завдання на встановлення відповідності - до кожного завдання у двох колонках подано інформацію, яку позначено цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконуючи завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити логічні пари).

За виконання завдань вам буде нараховано 0, 1, 2, 3, або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари, або відповіді на завдання не надано.

Тест містить 4 завдання на встановлення відповідності (від 26 до 29).

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю - числову відповідь необхідно вписати до бланку відповідей. Завдання вважається виконаним, якщо у бланку А записана правильна відповідь. Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.

За виконання завдання нараховується 0 або 2 тестових бали: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.

Тест з фізики містить сім завдань відкритої форми з короткою відповіддю (від 30 до 36).

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно розв’язавши всі завдання тесту з фізики, дорівнює 55 балам.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 705 | Додав: b_oliinyk | Дата: 21.06.2011

Український центр оцінювання якості освіти не зміг надати аргументованих відповідей щодо спірних завдань тесту з біології

Урешті-решт стало зрозумілим ‑ навіщо в державних установах створюються багаточисельні комітети, підкомітети, ради, комісії тощо. Задля того, аби уникнути персональної відповідальності за скоєні чи не скоєні дії посадовців.

Повною мірою прояснила ситуацію відповідь Українського центру оцінювання якості освіти на обурення випускників українських шкіл щодо завдань тесту із біології та правильних відповідей на них.

Так, у завданні № 58 згаданого тесту з біології негативну реакцію викликала відповідь щодо "послідовності дій під час надання першої допомоги людині з відкритим переломом гомілки".

Думки учасників тестування розділились: одні вважають за необхідне негайний "виклик швидкої", інші вважають за необхідне "зупинення кровотечі". Останні впевнені у своїй правоті, бо навчальні підручники з біології для загальноосвітньої школи наголошували на необхідності зупинення кровотечі, а вже потім доставляння постраждалого до лікарні самостійно чи викликом швидкої.

Відповідь поважної предметної фахової комісії з біології, до складу якої входять "науковці, викладачі профільних вищих навчальних закладів, учителі-методисти", уражає: "Виконання цього завдання передбачає встановлення послідовності дій у змодельованій "ідеальній" ситуації. Тобто є все необхідне для виконання усіх зазначених в умові дій".

Постає питання – якщо автори цього завдання передбачали ідеальність ситуації, то слід було б зазначити це в тексті самого завдання. А якщо це не так, то поясніть будь-якій людини із здоровим глуздом, як викликати швидку в ситуації, коли перелом, наприклад, трапився в лісі на відстані 100‑150 км від найближчого населеного пункту, де взагалі не існує швидкої.

Некоректність цього запитання тестового завдання здавалося б не потрібно доводити, але думка УЦОЯО є протилежною.

Цікава ситуація із завданням № 10, де потрібно було зазначити збудника вірусної хвороби, що "потрапляє в організм людини з продуктами харчування або водою". У завданні необхідно було обрати одну правильну відповідь з чотирьох: гепатит А, СНІД, поліомієліт та віспа.

УЦОЯО вважає, що такою вірусною хворобою може бути тільки гепатит А. Щоб підкріпити свою думку зазначається, що "це захворювання небезпідставно називають хворобою брудних рук".

Складається враження, що це ‑ єдина "хвороба брудних рук" у світі.

Далі фахова комісія розписує ‑ як передаються віруси інших хвороб: СНІДу, поліомієліту та віспи.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 818 | Додав: b_oliinyk | Дата: 21.06.2011

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України

Тест ЗНО з історії України, що був проведений у четвер 16 червня, містив 60 завдань. За умови правильного виконання усіх завдань тесту учасник зможе отримати 84 тестових бала.

Після визначення результатів тестування, отримані учасником ЗНО тестові бали будуть переведені у рейтингову 200-бальну шкалу.

Результати тестування з історії України будуть оголошені після перевірки всіх тестових робіт учасників тестування, що має відбутися в спеціальних пунктах обробки.

З метою приблизного розрахунку отриманого результату з історії України, абітурієнти можуть скористатися критеріями оцінювання тестових завдань з історії України та обчислити власний бал за 200-бальною шкалою.

Правильні відповіді на завдання тесту з історії України див. у розділі Відповіді на ЗНО 2011.

Як повідомлялося раніше, оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання всіх учасників, які приймають участь у ЗНО в 2011 році, має бути проведено Українським центром оцінювання якості освіти в період з 20 червня до 5 липня.

Нагадаємо, в країні продовжується зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень майбутніх абітурієнтів. Результати отримані на ЗНО, абітурієнти подаватимуть до приймальних комісій вищих навчальних закладів.

У відповідності з графіком ЗНО-2011, наступним предметом тестування стане фізика. Тест з цього предмета буде проведений у понеділок 20 червня об 11 годині ранку.

За матеріалами: Освіта.ua

Підготовка до ЗНО | Переглядів: 1140 | Додав: b_oliinyk | Дата: 21.06.2011

Український центр оцінювання якості освіти, спираючись на висновки предметної комісії, спростував припущення учасників тестування щодо суперечливості деяких відповідей на завдання тесту з біології

У повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти, що оприлюднене у зв’язку з запитаннями учасників тестування з біології, надано роз’яснення щодо деяких завдань тесту з біології.

В УЦОЯО зазначають, що розміщені на сайті центру правильні відповіді до тестових завдань з біології були ухвалені предметною фаховою комісією, до складу якої входять науковці, викладачі профільних вищих навчальних закладів, учителі-методисти, прізвища та посади яких не повідомляються.

Щодо завдання тесту, що викликало найбільшу кількість зауважень з боку учасників ЗНО, умова якого вимагала встановлення послідовності дій під час надання першої домедичної допомоги людині з відкритим переломом гомілки, в УЦОЯО зокрема вважають:

"Виконання цього завдання передбачає встановлення послідовності дій у змодельованій "ідеальній" ситуації. Тобто є все необхідне для виконання усіх зазначених в умові дій: засоби зв’язку для виклику швидкої допомоги, перев’язочні матеріали для зупинення кровотечі, засоби для антисептичної обробки рани та іммобілізації кінцівки. Якщо умова завдання містить дію "виклик швидкої допомоги", це означає, що є можливість терміново викликати кваліфіковану фельдшерську чи лікарську медичну допомогу, яка буде надана вчасно, або отримати фахову консультацію".

В УЦОЯО вважають, що послідовність дій під час надання першої домедичної допомоги повинна бути такою: виклик швидкої допомоги – зупинка кровотечі – антисептична обробкарани – накладання шини.

На думку фахівців УЦОЯО, виклик швидкої допомоги має бути першою дією, оскільки зволікання з викликом медичного працівника може призвести до фатальних наслідків. Адже не завжди огляд травмованого, здійснений людиною без медичної освіти, дає можливість встановити реальний ступінь ушкодження, його тяжкість.

Саме тому, як стверджують фахівці центру, першочерговою дією є негайний виклик швидкої допомоги. Спеціаліст-медик, який приймає виклик, також може порадити, що саме потрібно робити для врятування потерпілого.

Фахівці предметної комісії УЦОЯО також посилаються на думку авторів шкільного підручника (авт. Шабатура М.М., Матяш Н.Ю., Мотузний В.А. Біологія людини. Підручник для 8 кл. загальноосвітніх навчальних закладів – К.: Ґенеза, 2004 ), які рекомендують терміново доправити потерпілого до лікарні. Щоб забезпечити виконання цієї рекомендації, перш за все необхідно викликати швидку допомогу.

Український центр оцінювання якості освіти також надав роз’яснення щодо завдання тесту № 59, яким передбачено визначення систематичного положення дельфіна за певними класифікаційними ознаками (тип, клас, ряд) та в умові якого була допущена помилка (слово "родина" замість слова "ряд"). У центрі вважають, що ця технічна помилка, не може вплинути на вибір правильної відповіді учасниками тестування.

Слід зазначити, що співробітники УЦОЯО вже вдруге допускаються фахових помилок в змісті завдань ЗНО у 2011 році.

Першим прецедентом щодо змісту тестів у 2011 році, стала помилка в змісті одного з завдань тесту з англійської мови, наслідком чого стало нарахування додаткового бала всім учасникам тестування з англійської мови.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 699 | Додав: b_oliinyk | Дата: 21.06.2011

У четвер 16 червня регіональними центрами оцінювання якості освіти проведено зовнішнє незалежне оцінювання з історії України

Тестування з історії України є одним з найбільш популярних серед учасників ЗНО у 2011 році, для участі у тестуванні зареєструвалося майже 185 тис. учасників.

За попередніми даними регіональних центрів оцінювання якості освіти явка абітурієнтів на пункти тестування коливається в діапазоні 84-89%, що є середньостатистичним показником відвідування ЗНО у 2011 році.

Тест ЗНО з історії України складався із завдань чотирьох форм та охоплював історію держави від найдавніших часів до початку ХХІ століття.

Для виконання усіх 60 завдань тесту цьогорічним абітурієнтам було надано 150 хвилин.

Максимальна кількість балів, що зможе набрати учасник, правильно розв’язавши всі завдання тесту з історії України, дорівнює 84.

Правильні відповіді на завдання тесту будуть оприлюднені найближчим часом та розміщенні у розділі Відповіді на ЗНО.

Після перевірки тестових робіт учасників ЗНО з історії України, що відбуватиметься в спеціальних пунктах обробки, отримані учасниками тестові бали будуть конвертовані в оцінки рейтингової шкали (100-200 балів) та оприлюдненні Українським центром оцінювання якості освіти.

З метою приблизного розрахунку отриманого результату з історії України, абітурієнти можуть скористатися орієнтовною методикою розрахунку та вирахувати власний бал за 200-бальною шкалою.

Отримані результати тестування кожного учасника будуть враховуватись приймальними комісіями вищих навчальних закладів при формуванні списків осіб рекомендованих для зарахування на навчання.

Як відомо, вступна кампанія до вищих навчальних закладів розпочнеться 1 липня.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 704 | Додав: b_oliinyk | Дата: 21.06.2011

Тестовий бал зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з фізики обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

У 2011 році максимально можливий тестовий бал за виконання завдань тесту з фізики – 55.

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з фізики здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 55 балів). На другому етапі, на основі тестового балу визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою.

За правильне виконання завдань тесту з фізики можна отримати:

Завдання з вибором однієї правильної відповіді - тест містить 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді (від 1 до 25), що в залежності від наданої відповіді будуть оцінені у 0 або 1 тестовий бал.

Завдання на встановлення відповідності - за виконання цих завдань учаснику буде нараховано 0, 1, 2, 3, або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари, або відповіді на завдання не надано. Тест містить 4 завдання на встановлення відповідності (від 26 до 29).

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю - за виконання завдання нараховується 0 або 2 тестових бали: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано. Тест з фізики містить сім завдань відкритої форми з короткою відповіддю (від 30 до 36).

РОЗРАХУНОК РЕЙТИНГОВОГО БАЛА ЗНО З ФІЗИКИ

Після визначення тестового бала з фізики визначається оцінка учасника ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів – рейтинговий бал. Цей бал використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Для оцінки результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів (див. нижче).

Таблиці переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів, кожного року оприлюднюються Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з кожного окремого предмета.

Таблиці оприлюднюються протягом 10 – 15 днів після завершення тестування. Однак, для приблизного розрахунку рейтингового балу абітурієнти все ж таки можуть використовувати таблиці минулого року.

До уваги абітурієнтів – таблиці перерахунку тестового бала у 200-бальну шкалу наведені у цій статті передбачають приблизний розрахунок рейтингового бала.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 2722 | Додав: b_oliinyk | Дата: 21.06.2011

Тестовий бал зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

У 2011 році максимально можливий тестовий бал за виконання завдань тесту з історії України – 84.

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з історії України здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 84 бала). На другому етапі, на основі тестового балу визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою.

За правильне виконання завдань тесту з історії України можна отримати:

Завдання з вибором однієї правильної відповіді - тест містить 48 завдань з вибором однієї правильної відповіді (від 1 до 48), що в залежності від наданої відповіді будуть оцінені у 0 або 1 тестовий бал.

Завдання на встановлення відповідності - тест містить 4 таких завдання (49-52), які оцінюються у 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали – 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів якщо не вказано жодної правильної відповідності.

Завдання на встановлення правильної послідовності - тест містить 4 завдання на встановлення правильної послідовності, що будуть оцінені в 0, 1 або 2 тестових бали. Оцінювання відбувається наступним чином: 2 бали – якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 1 бал – якщо вказано частково правильну послідовність подій: тільки першу та другу події, другу та третю, третю та четверту або першу і четверту події.

Завдання з короткою відповіддю множинного вибору - результатом виконання завдання є три цифри, порядок написання яких значення не має. Завдання будуть оцінені за наступною схемою: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри), або відповіді не надано. Максимальна кількість балів за виконання завдання – 3. Тест містить 4 таких завдання (57-60).

РОЗРАХУНОК РЕЙТИНГОВОГО БАЛА ЗНО З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Після визначення тестового бала з історії України визначається оцінка учасника ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів – рейтинговий бал. Цей бал використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 5232 | Додав: b_oliinyk | Дата: 21.06.2011

В країні продовжується зовнішнє тестування, 14 червня центрами оцінювання буде проведено тест з біології

Тест з біології у 2011 році складається із завдань чотирьох форм. За 120 хвилин учасники тестування мають розв’язати 60 тестових завдань.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з біології, правильно виконавши всі завдання тесту, складає 84.

Після визначення результатів, отриманий абітурієнтом тестовий бал буде переведений у 200-бальну рейтингову шкалу. Після чого абітурієнти подаватимуть ці результати для вступу на обрані напрями підготовки в вищих навчальних закладах.

У відповідності з календарним планом проведення ЗНО-2011, оголошення перших результатів тестувань має розпочатися після 20 червня. Всі результати учасників та таблиці конвертації тестових балів в оцінки за рейтинговою шкалою (100-200 балів) із кожного предмета ЗНО мають бути оприлюдненні на офіційному сайті УЦОЯО не пізніше 5 липня.

Приймальні комісії вищих навчальних закладів розпочнуть прийом документів від абітурієнтів 1 липня.

За матеріалами: Освіта.ua

Підготовка до ЗНО | Переглядів: 679 | Додав: b_oliinyk | Дата: 15.06.2011

Сьогодні майбутні абітурієнти склали тест зовнішнього незалежного оцінювання з біології. Результати учасників мають бути визначені та оприлюдненні після 20 червня

В країні продовжується зовнішнє тестування, 14 червня центрами оцінювання було проведено тестування з біології.

Тест з біології містив 60 завдань, що були поділені на чотири форми. На виконання завдань тесту учасникам тестування було надано 120 хвилин.

Максимальна кількість балів, яку зможе отримати учасник ЗНО з біології, успішно розв’язавши всі завдання тесту з біології, дорівнює 84.

Після проведення перевірки тестових робіт учасників ЗНО з біології, сумарна кількість балів за виконанні завдання тесту, буде переведена у рейтингову оцінку за 200-бальною рейтинговою шкалою. Цей показник результату тесту абітурієнти надаватимуть до приймальних комісій вищих навчальних закладів, які вони обрали для вступу у 2011 році.

Оголошення результатів тестування має відбутися після перевірки тестових робіт учасників в спеціальних пунктах обробки.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 768 | Додав: b_oliinyk | Дата: 14.06.2011

Громадянська мережа ОПОРА, що реалізовує кампанію моніторингу за зовнішнім незалежним оцінюванням, оприлюднила проміжний звіт за результатами громадського спостереження під час ЗНО 2011

Громадянська мережа ОПОРА цього року реалізовує кампанію моніторингу зовнішнього незалежного оцінювання у 12 регіонах України. Всього організацією зареєстровано 463 спостерігачі.

Загалом проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов та математики, за висновками Громадянської мережі, відбулося на доброму організаційному рівні, що пов’язано з отриманим досвідом роботи працівників пунктів тестування під час організації ЗНО попередніх років.

Втім, варто відзначити, що тестування 2011 року, вже на проміжному етапі виявило ряд організаційних недоліків, які вимагають якнайшвидшого усунення.

Зокрема, у Громадянській мережі ОПОРА, зазначають на відсутності широкомасштабної інформаційної кампанії щодо інновацій в організації ЗНО, що призвело до втрати окремими абітурієнтами можливості взяти участь у вступній кампанії.

Проблема виникла у тих учасників, які не були ознайомлені з переліком документів, що обов’язково потрібно мати при собі на пункті тестування. На жаль, не всі достатньо добре розуміли різницю між сертифікатом та запрошенням-перепусткою, які надсилалися поштою у різний час, що додатково плутало абітурієнтів, зазначили організатори моніторингу.

Крім того, повноцінне інформування щодо нововведень потребувало б широкого залучення ЗМІ, чого не було зроблено.

Незважаючи на те, що в пам’ятці абітурієнта була інформація щодо необхідного переліку документів для допуску на пункти тестування, брак живої комунікації поглибив проблему нерозуміння з боку учасників тестування жорстких процедурних вимог, повідомляють фахівці Громадянської мережі ОПОРА.

Учасники громадського спостереження за проведенням тестування також звернули увагу на проблеми доставки сертифікатів ЗНО абітурієнтам. Учасники тестування повідомляли, що їм не були доставлені сертифікати Укрпоштою, а через незнання своїх прав, вони не розуміли, яким чином можна отримати дублікат документа.

Громадянською мережею ОПОРА також виявлено 63 випадки використання мобільних телефонів з боку персоналу пунктів тестування.


Підготовка до ЗНО | Переглядів: 679 | Додав: b_oliinyk | Дата: 14.06.2011

Push 2 Check