|
У розділі матеріалів: 44 Показано матеріалів: 31-40 |
Сторінки: « 1 2 3 4 5 » |
Тест з російської мови, як предмет зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться вперше за історію проведення тестування в УкраїніУ п’ятницю пункти тестування відвідають ті абітурієнти, хто одним з необхідних предметів для вступу до вищих навчальних закладів обрав російську мову.
Тест складається з 51 завдання, в т.ч. одного завдання з розгорнутою відповіддю - створення власного висловлювання на дискусійну тему. На виконання завдань тесту абітурієнтам буде відведено 150 хвилин.
Рішення про проведення незалежного оцінювання з російської мови було прийняте у вересні 2010 року, коли набрав чинності наказ міністерства освіти, яким врегульовано проведенняЗНО у 2011 році.
Ініціатива впровадження тесту належала нинішньому міністру освіти Дмитру Табачнику. Коментуючи впровадження тесту міністр освіти зазначав, що в країні функціонує 1800 державних російськомовних шкіл і держава має надати можливість їх випускникам продемонструвати свої знання з російської мови.
Статистичні дані Українського центру оцінювання якості освіти свідчать про те, що 10 червня пункти тестування мають відвідати 5450 учасників.
Відносна мала чисельність бажаючих пройти тестування з російської мови пояснюється передусім тим, що сертифікат з російської мови мало затребуваний вищими навчальними закладами країни. Наявність сертифіката ЗНО з російської мови буде враховуватися вищими навчальними закладами при вступі на російську філологію та на спеціальності, що поєднують в собі російську та іноземну філологію.
За даними інформаційної системи "Конкурс", підготовку фахівців з російської філології цілеспрямовано проводять близько 40 українських вищих навчальний закладів. Ліцензований набір абітурієнтів з російської філології у минулому році склав близько 1700 місць, в т.ч. за державним замовленням - близько 600, а фактично вступили на денну форму навчання трохи більше 800 абітурієнтів.
В нещодавньому коментарі з приводу малої затребуваності тесту з російської мови, директор УЦОЯО Ірина Зайцева зазначила, що тестування з російської мови дуже корисно пройти кожному, хто хоче грамотно говорити і писати російською.
|
В роз’ясненні відомства йдеться про можливість застосування абітурієнтами сертифікатів ЗНО, що видані в різні роки, при вступі до вищих навчальних закладів у 2011 роціЦьогорічні абітурієнти мають можливість подавати до вищих навчальних закладів сертифікати ЗНО, що видані Українським центром оцінювання якості освіти у 2008-2011 роках, зазначається в роз’яснювальному листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.
При поданні заяви та документів на вступ до вищого навчального закладу абітурієнт має зазначити у заяві наявність сертифікатів та кількість балів у них, що враховуватиме приймальна комісія під час конкурсного відбору на навчання.
Тобто, абітурієнти при наявності у них сертифікатів минулих років матимуть можливість обрати кращі результати з певного предмета, наприклад: українська мова та література – 184 бали, 2008 рік; математика – 187 балів, 2009 рік; фізика – 174 бали, 2011 рік.
Як відомо, чинні умови прийому до вищих навчальних закладів надають абітурієнтам право подати заяву та документи не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів та не більше ніж на три напрями підготовки у кожному з них.
Кожна подача документів до окремого навчального закладу має супроводжуватися відповідною відміткою на зворотному боці сертифіката абітурієнта, засвідченою печаткою приймальної комісії вищого навчального закладу.
Відмітка про факт подання заяв та документів на вступ робиться на оригіналі кожного сертифіката, із обов’язковим зазначенням повної назви вищого навчального закладу, шифрів та назви напрямів (спеціальностей), форми навчання, дати подання документів, прізвища технічного секретаря, засвідчена підписом відповідального секретаря (або його заступника) та печаткою приймальної комісії.
У випадку, якщо вступник виявить бажання забрати подані до вищого навчального закладу документи, цей факт на зворотному боці сертифіката фіксуватися не буде.
У разі, якщо на зворотному боці сертифіката вже є відмітки, проставлені у минулих роках, відмітка проставляється на контрольному листку, який буде виданий приймальною комісією першого вищого навчального закладу, до якого вступник подає заяву та документи про вступ.
|
Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з математикиТест з математики, що був проведений у середу 8 червня, містив 35 завдань. За умови правильного виконання усіх завдань тесту учасник отримає 51 тестовий бал.
Після визначення результатів тестування, отримані учасником ЗНО тестові бали будуть переведені у рейтингову 200-бальну шкалу.
Результати тестування з математики будуть оголошені після перевірки всіх тестових робіт учасників тестування, що має відбутися в спеціальних пунктах обробки.
Як повідомлялося раніше, оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання всіх учасників, які приймуть участь у ЗНО в 2011 році, має бути проведено УЦОЯО в період з 20 червня до 5 липня.
Минулого року оприлюднення результатів, отриманих учасниками ЗНО з математики було проведено УЦОЯО протягом 9 днів після тестування.
|
Сьогодні майбутні абітурієнти складали тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики. Результати учасників мають бути визначені та оприлюдненні після 20 червняНезважаючи на те, що тест з математики не є обов’язковим, його виявили бажання складати більше 160 тисяч учасників, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів цього року. Оперативні дані регіональних центрів оцінювання якості освіти свідчать про те, що показник явки абітурієнтів на пункти тестування коливається в межах 90% від загальної кількості зареєстрованих осіб.
За 150 хвилин, учасникам було запропоновано розв’язати 35 математичних завдань за програмою середньої школи.
Тест був поділений на три групи завдань. За умови правильного виконання усіх завдань математичного тесту учасник отримає 51 бал.
Після проведення перевірки тестових робіт, сумарна кількість балів, що набере кожен учасник, буде переведена у рейтингову оцінку за 200-бальною рейтинговою шкалою. Цей показник результату тесту абітурієнти надаватимуть до приймальних комісій вищих навчальних закладів.
Оголошення результатів тестування має відбутися після перевірки тестових робіт учасників тестування в спеціальних пунктах обробки. Минулого року оприлюднення результатів, отриманих учасниками ЗНО з математики було проведено УЦОЯО через 9 днів після тестування.
У відповідності з календарним планом проведення ЗНО-2011, оголошення перших результатів тестувань має розпочатися після 20 червня. Всі результати учасників та таблиці конвертації тестових балів в оцінки за рейтинговою шкалою (100-200 балів) із кожного предмета мають бути затверджені директором Українського центру оцінювання якості освіти та розміщені на офіційному сайті УЦОЯО не пізніше 5 липня.
Правильні відповіді на завдання тесту з математики будуть оприлюдненні УЦОЯО найближчим часом та розміщені у розділі Відповіді на ЗНО.
З метою приблизного розрахунку отриманого результату з математики, абітурієнти можуть скористатися орієнтовною методикою розрахунку та вирахувати власний бал за 200-бальною шкалою.
|
Готуйся до ЗНО, використовуючи сучасні технології! Готуйся серйоЗНО!
Перехід від звичних для старшого покоління випускних та вступних іспитів до зовнішнього незалежного оцінювання у формі тестування, ставить перед батьками та учнями нові вимоги і до підготовки:
контроль часу: на обдумування відповіді відводиться лише короткий відрізок часу який вимірюється у секундах;
концентрація уваги: розхвилювався, відволікся, довго читав завдання — втратив дорогоцінний час, зменшив свої шанси на гарний результат;
-психологічний стан: мало знати предмет, необхідно бути впевненим і зосередженим; чітка стратегія: вибудовувати черговість відповіді на різні рівні тестових завдань; тощо.
Ці якості відпрацьовуються лише під час тренувань.
Якщо раніше на екзамені вчитель врахував хвилювання дитини, міг поставити додаткове запитання, в разі необхідності сформулює запитання по іншому, то в умовах тестування учень може розраховувати лише на себе. |
|