Вітаю Вас Гість | RSS

Субота, 23.11.2024, 22:25, 3.135.193.193

Задачі із сайту Контестер [10]
Головна » Статті » Підготовка до олімпіади » Задачі із сайту Контестер

Про файли (конспект)
  • Типи файлів Турбо Паскаль

    Турбо Паскаль підтримує три файлових типу:
  • текстові файли; 
  • типізовані файли; 
  • нетипізовані файли. 


Доступ до файлу в програмі відбувається за допомогою змінних файлового типу. Зміну файлового типу описують одним з трьох способів: 

file of тип - типізований файл (вказано тип компоненти);
text - текстовий файл;
file - нетипізований файл.

Приклади опису файлових змінних:

var
f1: file of char;
f2: file of integer;
f3: file;
t: text;



Стандартні процедури та функції

Будь-які дискові файли стають доступними програмі після зв'язування їх з файлової змінної, оголошеної в програмі. Всі операції в програмі виробляються тільки за допомогою пов'язаної з ним файлової змінної.

Assign(f, FileName)



пов'язує файлову змінну f із фізичним файлом, повне ім'я якого задано в рядку FileName. Встановлений зв'язок буде діяти до завершення програми, або до тих пір, поки не буде зроблено перепризначення. 

Після зв'язку файлової змінної з дисковим ім'ям файлу в програмі потрібно вказати напрямок передачі даних (відкрити файл). У залежності від цього напряму говорять про читання з файлу або запису в файл.


Reset(f)

відкриває для читання файл, з яким пов'язана файлова змінна f. Після успішного виконання процедури Reset файл готовий до читання з нього першого елемента. Процедура завершується з повідомленням про помилку, якщо зазначений файл не знайдено
Читати фонетично


Rewrite(f)

відкриває для запису файл, з яким пов'язана файлова змінна f. Після успішного виконання цієї процедури файл готовий до запису в нього першого елемента. Якщо вказаний файл вже існував, то всі дані з нього знищуються.


Close(f)

закриває відкритий до цього файл з файлової змінної f. Виклик процедури Close необхідний при завершенні роботи з файлом. Якщо з якоїсь причини процедура Close не буде виконана, файл все-таки буде створений на зовнішньому пристрої, але вміст останнього буфера в нього не буде перенесено.


EOF(f): boolean

повертає значення TRUE, коли при читанні досягнуто кінець файлу. Це означає, що вже прочитаний останній елемент у файлі або файл після відкриття виявився порожній.


Rename(f, NewName)

дозволяє перейменувати фізичний файл на диску, пов'язаний з файлової змінної f. Перейменування можливе після закриття файлу.


Erase(f)

знищує фізичний файл на диску, який був пов'язаний з файлової змінної f. Файл на момент виклику процедури Erase повинен бути закритий.


IOResult

повертає ціле число, відповідне коду останньої помилки введення - виведення. При нормальному завершенні операції функція поверне значення 0. Значення функції IOResult необхідно присвоювати будь-якої змінної, так як при кожному виклику функція обнуляє своє значення. Функція IOResult працює тільки при вимкненому режимі перевірок помилок введення - виведення або з ключем компіляції {$ I-}.

Категорія: Задачі із сайту Контестер | Додав: b_oliinyk (01.02.2011)
Переглядів: 762
Push 2 Check