Вітаю Вас Гість | RSS

Субота, 23.11.2024, 20:53, 3.145.47.193

Пошук інформації в Інтернеті [3]
Поштовий клієнт [1]
Інтернет [3]
Головна » Статті » Інтернет

У розділі матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7

У 1960-х роках в Агенстві  перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency – ARPA) міністерства оборони США почалися  експерименти по з'єднанню двох комп'ютерів. З'єднувались вони з допомогою  телефонних ліній.
  У 1970-ті роки при підтримці ARPA  були розроблені правила або протоколи пересилання данних між різноманітними комп’ютерними мережами. Ці протоколи мали  загальну назву – "Internet”. Вони дозволили розробити всесвітню Мережу мереж,  що з’єднувала комп’ютери будь-якого типу, незалежну від державних кордонів. Вже  на кінець 70-х років були розроблені засоби зв’язку між ARPANet та її  контрагентами в інших країнах. Світ став зв’язаним в єдине ціле павутиною  комп’ютерних мереж. Першими службами Internet стали електронна пошта та Usenet  – всесвітня система груп новин.
  У 1984 році була запропонована  система доменних імен (DNS – Domain Name System), що перетворювала символьні  імена в IP-адреси. Для підтримки та розвитку груп новин був створений протокол  NNTP (Network News Transfer Protocol – протокол передачі новин мережі). У 80-ті  роки множина мереж стала широко відомою під назвою Internet та
  збільшилася до неімовірних  розмірів. Сотні, а потім і тисячі коледжів, дослідницьких організацій та  урядових відомств почали приєднувати свої комп’ютери до цієї всесвітньої
  Мережі.  На дев’яності роки, недивлячись на стрімкий розвиток, можливості Мережі  використовувалися лише для пересилання файлів та невідформатованого тексту. Яка  ж була радість користувачів комп’ютерних мереж, коли їм вдавалося відшукати  потрібну інформацію, отримати нову комп’ютерну програму, поспілкуватися в  телеконференції з цікавими людьми або надіслати електронного листа.
  Роки, починаючи з 1990-го, стали  відомі як десятиріччя стрімкого розвитку Internet. Стрімкий розвиток глобальної  мережі був обумовлений, з одного боку, появою графічного броузера, а з іншого –  зняттям заборони на комерційне використання Internet.
  Найбільш значною подією в історії Internet стала розробка служби World  Wide Web (скорочено WWW). Автори WWW – дослідники Європейської лабораторії  фізики елементарних частинок (European Particle Physics Laboratory, GERN) у  Женеві, фізики Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Вчені вирішили створити таку  систему, котра дозволила б усім фізикам Європи обмінюватися через Internet  результатами досліджень у вигляді ілюстрованого тексту, що включає зсилання на  інші публікації. Зараз WWW є службою Internet, що найбільш динамічно  розвивається. Цей формат дозволяє розміщувати в одному документі текстову,  графічну, аудіо- та відеоінформацію.
  В 1989 році Тім Бернерс - Лі із Женевської лабораторії практичної  фізики (GERN) запропонував систему, що базується на принципі гіпермедіа.
    В 1991 році система була практично реалізована й отримала  назву World Wide Web. Дослівно ця назва перекладається як  "Павутиння , шириною на весь світ", але її як правило називають  Всесвітнім павутинням, або Web - ситемою, або WWW.

Інтернет | Переглядів: 5284 | Додав: b_oliinyk | Дата: 27.04.2011

Мережа Інтернет.

      
  • Інтернет – глобальна  комп’ютерна мережа, яка включає у свій склад мільйони ПК по всьому світу та  об’єднує локальні мережі різних закладів, підприємств, установ та окремі ПК.
  •   
  • Сервер – ПК, який  надає свої інформаційні ресурси іншим ПК.
  •   
  • Робоча станція – ПК, який  користується інформацією сервера.

3. Апаратні складові та програми для  роботи в Інтернет.
  4. Ресурси Інтернет.

      
  • Ресурси Інтернет – різноманітні документи, програми, довідкові дані та пристрої ПК.

5. Протоколи передачі даних.

      
  • Протокол – це набір правил і угод для обміну інформацією між ПК.
  •   
  • ТСР/ІР – набір двох мережевих протоколів, які дозволяють встановлювати  зв’язок і здійснювати обмін через мережі з різною архітектурою і ОС.
  •   
  • ТСР – транспортний протокол. Визначає, як повинна передаватися інформація, ділить  її на частини-пакети та вибирає маршрут для доставки пакетів.

            ІР – адресний протокол. Визначає  адресу, куди треба доставити інформацію.
  6. Адресація в Інтернет.

      
  • ІР-адреса – цифрова. Наприклад: 187.43.67.34.
  •   
  • DNS-адреса – доменна (словесна).

В першу чергу Internet - це  комп'ютерна мережа, тому вся інформація зберігається у вигляді файлів.  Ці файли розташовані на серверах, постійно під'єднаних до ліній зв'язку,  через які і реалізується доступ до файлів. Усі файли у сукупності - це ресурси Internet.
  Ресурси (файли) можуть бути  різних типів: текстові, гіпертекстові, звукові, графічні, електронні листи  тощо. Усі файли не звалені до купи, а організовані в певні структури, з яких їх  легко можна отримати. Засоби "доставки" файлів визначаються  спеціальними правилами, що називаються протоколами доступу.
  Для кожного типу ресурса Internet  є свій протокол доступу. Наприклад, з файловими архівами працюють по протоколу FTP,  а з електронними листами - по протоколах POP3 та SMTP.
  Стек протоколів, які  застосовуються в Internet, називається TCP/IP. Усі протоколи Internet  поділяються на чотири рівня.
  Перший рівень - прикладний. Він  з'єднує протоколи, що призначані для передачі даних різноманітних форматів. У  прикладний рівень включені наступні протоколи:

      
  • HTTP (Hypertext Transfer Protocol - протокол передачі гіпертекстової  інформації). Це протокол, що використовується в Cвітовій Павутині - World Wide  Web. Докладніше про протокол HTTP…
  •   
  • FTP (File Transfer Protocol - протокол передачі файлів). Цей  протокол призначений для пересилання файлів, як правило бінарних, але можно і  текстових. Докладніше про протокол FTP...
  •   
  • SMTP (Simple Mail Transfer Protocol - простий протокол передачі пошти). З допомогою цього  протокола відбувається надсилання електронної пошти.
  •   
  • POP (Post Office Protocol - протокол поштового відділення). Це протокол для  зберігання та отримання пошти.
  •   
  • NNTP (Net News Transport Protocol - протокол передачі мережних новин). Цей  протокол працює в службах новин.
  •   
  • Telnet - це проста емуляція роботи з сервером. Докладніше про протокол Telnet…

Другий рівень стека TCP/IP - транспортний. На цьому рівні відбувається встановлення зв'язку між серверами  Internet, розбиття усієї інформації на пакети та супроводження кожного пакета  розпізнавальним заголовком. У нього включені протоколи: TCP (Transmission  Control Protocol - протокол керування передачею) та UDP (User  Datagram Protocol - протокол датаграм користувача) - це альтернативний  протокол, аналогічний за значенням TCP. Протокол UDP поступається у надійності  TCP (відсутні засоби перевірки помилок та вторинного запиту втрачених пакетів),  але натомість з його допомогою можна організувати постійний потік даних з  мінімальними затримками, хоча і з деякими втратами. Використання цього  протоколу виправдано при передачі живого звуку.
  Третій рівень - міжмережний.  Протокол цього рівня - IP (Internet Protocol - протокол  Internet). Єдине  призначення IP - розрахувати найбільш оптимальний шлях транспортування, розбити  пакети TCP на ще меньші та доставити їх за призначенням.
  Четвертий рівень - мережний. Він  включає в себе набір протоколів, котрі застосовуються в локальних мережах

Інтернет | Переглядів: 4615 | Додав: b_oliinyk | Дата: 25.04.2011

Електронною поштою можна надсилати не лише текстові повідомлення, але й документи, графіку, аудіо-, відеофайли, програми тощо. Електронна пошта дуже корисна, якщо немає повноцінного доступу (on-line) до Інтернету. Через електронну пошту можна отримати послуги інших сервісних мереж.

Електронна пошта — типовий сервіс відкладеного зчитування (off-line). Після відправлення повідомлення, як правило, у вигляді звичайного тексту, адресат отримує його на свій комп'ютер через деякий період часу, і знайомиться з ним, коли йому буде зручно.

Електронна пошта схожа на звичайну пошту, маючи ті ж самі переваги і недоліки. Звичайний лист складається із конверта, на якому зазначена адреса отримувача і стоять штампи поштових відділень шляху слідування, та вмісту — власне листа. Електронний лист складається із заголовків, які містять службову інформацію (про автора листа, отримувача, шлях проходження листа), які служать, умовно кажучи, конвертом, та власне вміст самого листа. За аналогією зі звичайним листом, відповідним методом можна внести в електронний лист інформацію якого-небудь іншого роду, наприклад, фотографію тощо. Як і звичайному листі можна поставити свійпідпис. Звичайний лист може не дійти до адресата або дійти з запізненням, — аналогічно і електронний лист. Звичайний лист доволі дешевий, а електронна пошта — найдешевший вид зв'язку.

Отже, електронна пошта повторює переваги (простоту, дешевизну, можливість пересилання нетекстової інформації, можливість підписати і зашифрувати лист) та недоліки (негарантований час пересилки, можливість доступу для третіх осіб під час пересилки, неінтерактивність) звичайної пошти. Проте у них є і суттєві відмінності. Вартість пересилки звичайної пошти у значній мірі залежить від того, куди вона повинна бути доставлена, її розміру та типу. У електронної пошти такої залежності або немає, або вона досить невідчутна. Електронний лист можна шифрувати та підписувати більш надійніше та зручніше, ніж лист на папері — для останнього, власне, взагалі не існує загальноприйнятих засобів шифровки. Швидкість доставки електронних листів набагато вища, ніж паперових, та мінімальний час проходження незрівнянно менший.

Пошук інформації в Інтернеті | Переглядів: 1655 | Додав: b_oliinyk | Дата: 17.04.2011

Електронне листування  через веб-інтерфейс.
  Додаткові завдання
  1)   Заповніть таблицю.

                                                                                                

 Поштовий    сервер

Максимальний об'єм поштової скриньки

Доменні ім'я, що пропонуються

http://www.mail.ru

 

 

http://www.yahoo.com

 

 

http://www.ukr.net


 

http://mail.yandex.ru

 

 

http://www.newmail.ru

 

 


  Робота  з комп'ютером
  Практична робота М 10 «Електронне листування через веб-інтерфейс»
  Початковий та середній рівні навчання

      
  1. Зареєструйте поштову  скриньку на  поштовому сер­вері www.i.ua Інтернет.
  2.   
  3. Кроки реєстрації запишіть у зошит.

Достатній рівень навчальних досягнень

      
  1. Відправте листа з привітанням на поштові скриньки 5-х друзів і на поштову скриньку вчителя zol2inf@gmail.com
  2.   
  3. В один із листів вкладіть  текстовий та графічний файли, з'ясу­вавши максимальний об'єм вкладених файлів.

Високий рівень навчальних досягнень

        
    • Прочитайте листи, отримані  на власну поштову скриньку.
    •   
    • Складіть докладні відомості  про отримані листи.
    •   
    • Напишіть звіт про  використання поштового сервера та власне листування.
Пошук інформації в Інтернеті | Переглядів: 3009 | Додав: b_oliinyk | Дата: 17.04.2011

  • Налаштування потрібно робити до  своєї поштової скриньки:

  • Якщо у вас немає поштової скриньки, можете використовувати цю поштову скриньку:

  • zol2@i.ua
  • login: zol2
  • password: 123456789

  • pop3: pop.i.ua
  • smtp: smtp.i.ua
  • детальніше читайте у налаштуваннях на сайті поштового клієнта www.i.ua


  • 1. Встановіть програму [The BAT!].
  • 2. В першому з`явившомуся вікні відмічаємо пункт [Робоча станція з ТСР/ІР] та натискаємо [Далі >].
  • 3. В наступному вікні перевіряємо правельність заповнення всіх строк згідно з наведеним зразком та натискаємо [Ок].
  • 4. В з`явившомуся вікні відмічаємо пункт [Створити нову поштову скриньку] та натискаємо кнопку [Далі >].
  • 5. В наступному вікні вводимо довільну назву поштової скриньки, після чого натискаємо [Далі >].
  • 6. В наступному з`явившомуся вікні вписуємо адресу вашої поштової скриньки повністю (наприклад xxx@com.if.ua), після чого знов натискаємо [Далі >].
  • 7. В наступному пункті вводимо нази серверів "mail.com.if.ua" (приклад дивись на малюнку), після чого знов [Далі >].
  • 8. В наступному вікні вводимо ім`я користувача з додаванням "@com.if.ua" (наприклад xxx@com.if.ua) та пароль.
  • 9. Відмічаємо пункт [Під`єднання Dial-up:] та вибираємо з списку потрібне зєднання. Натискаємо [Далі >]
  • 10. В з`явившомуся вікні відмічаємо пункт [Так] та натискаємо [Завершити].
  • stem

  • 11. Зявиться нове вікно.
  • 12. Переходимо на пункт [Транспорт].
  • 13. Натискаємо на кнопку [Автентифікація...].
  • 14. Відмічаємо пункт [Вживати особливі установки].
  • 15. Ведіть в полі користувач імя вашого почтового ящика (наприклад xxx@com.if.ua) та в полі пароль відповідно пароль доступу до вашого поштового ящика. Після чого натисніть [Ok]. Або ж відмітте галочку "Вживати налаштування отримання пошти"

  • Для коректної роботи програми виконайте правильно всі наведені пункти.



    Поштовий клієнт | Переглядів: 3452 | Додав: b_oliinyk | Дата: 12.04.2011

    Увійдіть у live.com під свої логіном і паролем. (http://zol-2.schools.lviv.ua/ --> Онлайн навчання)

    Створіть власну папку у папці текстовий документ в якому зберігайте посилання на всі відвідані сторінки.

    1. Знайдіть сайт нашої школи у пошукових серверах google.com, yandex.ru, yahoo.com та інші. У текстовому сайті запишіть за якими ключовими словами ви шукали сайт нашої школи.

    2. Сайт Верховної Ради України.

    3. Розгляньте Конституцію України. 
    Для цього клацніть на гіперпосиланні Конституція України (вона є над останніми новинами). Коли сторінка відкриється, розгляньте статтю 85 «Повноваження Верховної Ради» чи ін. 

    4. Виконайте пошук на сайті за прізвищем деякого народного депутата. Поцікавтесь його діяльністю. 

    5. Ознайомтеся із сайтами інших  шкіл. Наприклад Золочева (№1, №3, №4, ліцей, золочівський коледж), а також навчальні заклади Бродів, Буська, Львова, Тернополя та інших. Цікаві сайти зберігайте у свою папку. 

    Пошук інформації в Інтернеті | Переглядів: 1180 | Додав: b_oliinyk | Дата: 07.02.2011

    Push 2 Check